BİZE ULAŞIN
ERİŞİLEBİLİRLİK
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus et venenatis velit. Etiam tempus mauris non massa convallis hendrerit. Maecenas ut elit mauris.

Erişilebilirlik

Mesagon ve web uygulama geliştirme ekibi Sirius olarak kurumsal web sayfamızın oluşturulması sırasında tüm internet erişim araçları tarafından görüntülenebilir olması için çalışmalar yaptık. Bu çalışmalar kapsamında birçok internet tarayıcısı ve mobil cihazda testler yapıldı. Yaptığımız testler neticesinde web sayfamızda özel geliştirmeler yaptık. Yaptığımız tüm çalışmalara rağmen web sayfamızı gezerken hatalar veya görüntülenme sorunları yaşayabilirsiniz. Web sayfası teknik grubu olarak bu hataları en kısa sürede gidereceğiz. Web sitemizi ziyaret ederken farkettiğiniz hataları iletişim bölümünden bildirmenizi rica ederiz.

Web Sayfamızda kullanım rahatlığı için geliştirdiklerimiz :

Sayfa Kısa Ulaşım Adları (Clean URL)
Web sayfamızın içeriklerine kısa yoldan erişebilmeniz ve bölümlerin akılda kalıcılığını artırmak için tüm içerik bölümlerine kısa ulaşım adları hazırladık. Ör: http://www.mesagon.com/sanallastirma.asp

Resimlerin Alternatif Metinleri
Görme özürlü kullanıcıların web sitemizi ziyaret edebilmeleri için resimlerin alternatif metinlerini text olarak hazırladık. Ayrıca erişilebilirlik çalışmaları kapsamında özel verileri işaretleyerek veri tutarlılığını artırdık.

Mobil Aygıt Desteği
Sayfa altyapısını mobil ayıtlarda da görüntülenebilmesi için tasarladık.

Web sitemizi, World Wide Web Konsorsiyumu (W3C) tarafından belirlenen Web Erişilebilirlik Öncelikleri (WAI) İçerik Erişilebilirlik İlkelerine uygun bir şekilde yeniden yapılandırdık.

Web sayfamızda bazı bölümlerde javascript (web uygulamaları yazılım dili) kullanılmıştır. Javascriptlerin çalışmaması işleyiş açısından doğrudan bir eksiklik yaratmamaktadır. Ancak sayfaları düzgün görüntüleyebilmek için browser'ınızın javascript desteğini açmanızı öneririz.